עונת 2003/2004 בגביע יול"ב
טורניר כדורסל
עונת 2003/2004 בגביע יול"ב הייתה העונה השנייה של תחרות אירופית לקבוצות כדורסל והיא אורגנה על ידי יורוליג בסקטבול.
תאריך התחלה | 11 באוקטובר 2003 |
---|---|
תאריך סיום | 13 באפריל 2004 |
מספר משתתפות | 36 |
ערים מארחות | משחק הגמר: ספירודום, שרלרואה |
זוכה | הפועל ירושלים |
מספר משחקים | 209 |
השחקן המצטיין | סדרת הגמר: קלי מקארתי , הפועל ירושלים |
מלך הסלים |
רשיד ברוקנבורו , סופרפאנד בולס (אוסטריה) 26.6 למשחק |
מלך הריבאונדים |
גרט האמינק , קולן ריינסטארס 11.5 למשחק |
מלך האסיסטים |
איוואן טומס , זאגרב 4.8 למשחק |
המשחק הראשון התקיים ב-11 באוקטובר 2003 ומשחק הגמר התקיים ב-13 באפריל 2004. בתחרות השתתפו 36 קבוצות.
בסדרת הגמר של התחרות ניצחה הפועל ירושלים וזכתה בגביע בפעם הראשונה בתולדות המועדון. בעקבות כך היא הייתה אמורה להשתתף בעונת 2004/2005 ביורוליג.
מתכונת התחרות
עריכהבתחילת התחרות התקיימו משחקים ב-4 בתים בשיטת מפגש כפול בין קבוצות הבית. 16 קבוצות (4 מכל בית) העפילו לפלייאוף שהתקיים בשיטת משחק בית/משחק. משחק הגמר התקיים במגרש שנקבע בתחילת התחרות.
לתחרות הוזמנו קבוצות ממדינות הבאות:
שלב הבתים
עריכהבית א'
עריכהמיקום | קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | אולימפיה מילאנו | 10 | 8 | 2 | 787 | 684 | 103 |
2. | ריאל מדריד | 10 | 7 | 3 | 804 | 728 | 76 |
3. | לוקאויל אקדמיק | 10 | 7 | 3 | 855 | 828 | 27 |
4. | אופל סקיליינרס | 10 | 6 | 4 | 786 | 715 | 71 |
5. | זאגרב | 10 | 2 | 8 | 776 | 882 | 106- |
6. | אסטרונאוטס אמסטרדם | 10 | 0 | 10 | 656 | 827 | 171- |
בית ב'
עריכהמיקום | קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ליידה באסקט | 10 | 8 | 2 | 796 | 729 | 67 |
2. | גראן קנריה | 10 | 7 | 3 | 770 | 670 | 100 |
3. | ריינאנרג'י קלן | 10 | 6 | 4 | 740 | 785 | 45- |
4. | זאדאר | 10 | 5 | 5 | 773 | 734 | 39 |
5. | אטלס בלגרד | 10 | 3 | 7 | 748 | 774 | 26- |
6. | קפפנברג בולס | 10 | 1 | 9 | 710 | 845 | 135- |
בית ג'
עריכהמיקום | קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | מטיס וארזה | 10 | 7 | 3 | 844 | 770 | 74 |
2. | ונטספילס | 10 | 7 | 3 | 811 | 772 | 39 |
3. | ספירו שרלרואה | 10 | 6 | 4 | 756 | 759 | 3- |
4. | הכוכב האדום בלגרד | 10 | 5 | 5 | 819 | 815 | 4 |
5. | אליקנטה | 10 | 3 | 7 | 769 | 820 | 51- |
6. | גראבלין דנקירק | 10 | 2 | 8 | 705 | 768 | 63- |
בית ד'
עריכהמיקום | קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | רפלקס | 10 | 9 | 1 | 806 | 714 | 92 |
2. | הפועל ירושלים | 10 | 6 | 4 | 833 | 800 | 33 |
3. | חובנטוד בדאלונה | 10 | 6 | 4 | 801 | 781 | 20 |
4. | ורוויה פפינסטר | 10 | 3 | 7 | 755 | 779 | 24- |
5. | וירטוס בולוניה | 10 | 3 | 7 | 769 | 816 | 53- |
6. | טלקום בון | 10 | 3 | 7 | 747 | 815 | 68- |
בית ה'
עריכהמיקום | קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | אסטודיאנטס | 10 | 9 | 1 | 833 | 728 | 105 |
2. | מקדוניקוס | 10 | 6 | 4 | 778 | 786 | 8- |
3. | לה-מאן סארת | 10 | 5 | 5 | 791 | 773 | 18 |
4. | בודוצ'נוסט פודגוריצה | 10 | 5 | 5 | 820 | 835 | 15- |
5. | אייפלטאוורס ניימכן | 10 | 3 | 7 | 818 | 832 | 14- |
6. | לובן בראונשווייג | 10 | 2 | 8 | 769 | 855 | 86- |
בית ו'
עריכהמיקום | קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | סלי זכות | סלי חובה | הפרש |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ריטאס וילנה | 10 | 8 | 2 | 786 | 660 | 126 |
2. | פרוקום סופוט | 10 | 7 | 3 | 790 | 696 | 94 |
3. | ברייטון ברס | 10 | 4 | 6 | 791 | 807 | 16- |
4. | ק.ק. ספליט | 10 | 4 | 6 | 792 | 868 | 76- |
5. | שולה באסקט | 10 | 4 | 6 | 762 | 817 | 55- |
6. | איוניקוס | 10 | 3 | 7 | 794 | 867 | 73- |
השלבים המתקדמים
עריכהשמינית הגמר | רבע הגמר | חצי הגמר | משחק הגמר | |||||||||||||||||||||||
ריטאס וילנה | 80 | 105 | 185 | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
לוקאויל אקדמיק | 77 | 78 | 155 | |||||||||||||||||||||||
ריטאס וילנה | 72 | 81 | 153 | |||||||||||||||||||||||
הפועל ירושלים | 79 | 80 | 159 | |||||||||||||||||||||||
פרוקום סופוט | 67 | 86 | 153 | |||||||||||||||||||||||
הפועל ירושלים | 77 | 82 | 159 | |||||||||||||||||||||||
הפועל ירושלים | 69 | 79 | 148 | |||||||||||||||||||||||
רפלקס | 70 | 76 | 146 | |||||||||||||||||||||||
אולימפיה מילאנו | 62 | 81 | 143 | |||||||||||||||||||||||
חובנטוד בדאלונה | 78 | 69 | 147 | |||||||||||||||||||||||
חובנטוד בדאלונה | 73 | 83 | 156 | |||||||||||||||||||||||
רפלקס | 81 | 79 | 160 | |||||||||||||||||||||||
רפלקס | 79 | 95 | 174 | |||||||||||||||||||||||
ונטספילס | 68 | 89 | 157 | |||||||||||||||||||||||
הפועל ירושלים | 83 | |||||||||||||||||||||||||
ריאל מדריד | 72 | |||||||||||||||||||||||||
מטיס וארזה | 70 | 81 | 151 | |||||||||||||||||||||||
ריינאנרג'י קלן | 81 | 62 | 143 | |||||||||||||||||||||||
מטיס וארזה | 67 | 57 | 124 | |||||||||||||||||||||||
ריאל מדריד | 68 | 62 | 130 | |||||||||||||||||||||||
ריאל מדריד | 87 | 61 | 148 | |||||||||||||||||||||||
גראן קנריה | 68 | 63 | 131 | |||||||||||||||||||||||
ריאל מדריד | 83 | 82 | 165 | |||||||||||||||||||||||
אסטודיאנטס | 75 | 73 | 148 | |||||||||||||||||||||||
אסטודיאנטס | 74 | 84 | 158 | |||||||||||||||||||||||
ספירו שרלרואה | 56 | 91 | 147 | |||||||||||||||||||||||
אסטודיאנטס | 73 | 96 | 169 | |||||||||||||||||||||||
ליידה באסקט | 82 | 68 | 150 | |||||||||||||||||||||||
ליידה באסקט | 63 | 90 | 153 | |||||||||||||||||||||||
מקדוניקוס | 89 | 58 | 147 |
משחק הגמר
עריכה13 באפריל 2004 | הפועל ירושלים | 72:83 | ריאל מדריד | ספירודום, שרלרואה צופים: 6,500 שיפוט: איצוטק רמס (סלובניה), סטברוס צנידיס (יוון) ג'נרו קולוצ'י (איטליה) |
קלי מקארתי (22) | אלמר בנט (21) |
ישראל בתחרות
עריכההפועל ירושלים החלה את התחרות בבית ד' וסיימה אותו במקום השני. בדרך לגמר היא עברה את פרוקום סופוט, ריטאס וילנה ורפלקס. במשחק הגמר היא נפגשה עם ריאל מדריד וניצחה.
קישורים חיצוניים
עריכה